Радянсько-фінська війна (1939-1940)

УЧАСНИКИ РАДЯНСЬКО-ФІНСЬКОЇ ВІЙНИ 1939-1940 РОКІВ

Солдати 44-ї Київської Щорсівської дивізії. Це був елітний підрозділ УРСР, створений на базі перших червоних бойових одиниць

Радянсько-фінляндська війна, або Зимова війна — збройний конфлікт між СРСР і Фінляндією в період від 30 листопада 1939 року до 13 березня 1940 року. Війна завершилася підписанням Московського мирного договору, що зафіксував відторгнення від Фінляндії значної частини її території. Відомі Українці — учасники радянсько-фінляндської війни: Майбутній Маршал і Герой Радянського Союзу Тимошенко Семен Костянтинович, майбутній Маршал і Герой Радянського Союзу Кулик Григорій Іванович, командир 70-ї дивізії, майбутній командувач Південно-Західним фронтом Кирпонос Михайло Петрович, льотчик-ас і Герой Радянського Союзу Кравченко Григорій Пантелійович, майбутній Маршал і Герой Радянського Союзу Москаленко Кирило Семенович, майбутній генерал-полковник танкових військ і Герой Радянського Союзу Кравченко Андрій Григорович та ін. На боці СРСР у війні брали участь дві дивізії, які комплектувались в Україні. Це 44-та та 70-та стрілецькі дивізії. Перша з них потрапила в оточення і майже вся загинула, намагаючись вирватись з фінського кільця. Загибель цілої дивізії в маленькому прикордонному районі Фінляндії півстоліття залишалась у нашій історіографії «білою плямою». Ні абзаца, ні рядка, ні слова. Ми й зараз не маємо точних даних про наші втрати в снігах Суомі. У цілому, кількість загиблих українців, що воювали в складі Червоної Армії, оцінюють в близько 40 000.


ПЕТРЕНКО ІВАН ЛУКОВИЧ — 1903 року народження, село Чемерпіль. Призваний Гайворонським РВК в 1939 році. Приймав участь в бойових діях під час радянсько-фінляндської війни 1939–1940 років. Інші дані відсутні. Помер в 1949 році.
СІЛЕЦЬКИЙ МАР’ЯН А. — 1913 року народження, село Ташлик. Призваний Гайворонським РВК в 1939 році, військове звання і посада невідомі. Приймав участь в радянсько-фінській війні і під час бойових дій загинув. Дружина — Сілецька Людвіга Костянтинівна.

Інші учасники радянсько фінляндської війни 1939–1940 рр. приймали участь у Другій світовій війні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *